piątek, 4 sierpnia 2017

FOTOKSIĄŻKA OD SAAL DIGITAL - OPINIA / RECENZJA


Wybierając z mężem, nasz pierwszy fotoalbum, kierowaliśmy się ceną. Stwierdziliśmy... Czym ten tańszy może się różnić o tego droższego? Czy jakość będzie inna? Jako laicy nie mieliśmy pojęcia. Bo z czym go porównać? Nie chcąc ryzykować, kupiliśmy ten tańszy. Byliśmy zadowoleni, gdy go otrzymaliśmy. 
ALE!  
Niedawno przyszedł na świat, nasz mały cud LEOŚ. Postanowiliśmy uwiecznić te piękne chwile w foto-książce od Saal Digital. Zrobiłam krótką historię...

Ale jak wrażenia? 
MOJA OPINIA FOTOKSIĄŻKI od SAAL-DIGITAL.PL:

1. JAKOŚĆ
Jest świetna! Nie sądziłam, że może być lepiej.
Gdybym tworzyła swoje portfolio jako FOTOGRAF/ GRAFIK, lub chcąc stworzyć album z produktami, które chciałabym pokazać klientom- bez wahania wydałabym więcej pieniążków. Zakupiłabym foto-książkę od Saal Digital. Nie oszukujmy się, widać różnicę w jakości. Tańsza, innej firmy, którą zakupiłam, ma na zdjęciach takie mikro kropeczki (Chociaż mało zauważalne. A nie mając porównania w ogóle ich nie zauważałam), czyli nawet dobre zdjęcia od fotografa- tracą na jakości. 

Zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistej jakości. Musicie mi uwierzyć na słowo, że jest super! :-)

 2. GRUBOŚĆ KARTEK
Kartki w foto-książce od Saal Digital 2x grubsze, niż w tej tańszej, którą mam w domu... Hmm... Ciekawa jestem jak wygląda to w innych foto-książkach. Tego nie wiem. 
Ale jak wiadomo: grubsze kartki będą bardziej wytrzymałe. Można taką książkę, spokojnie pokazać rodzinie na zjeździe, nie martwiąc się, że zaraz kartki zostaną podarte czy pogniecione przez ciekawskie dzieci i impulsywnych gości :-) Za to duży PLUS.
Cecha ta, jest wielką zaletą tworząc swoje portfolio. Bo przecież taki fotoalbum przewinie się przez wiele rąk!
W rzeczywistości kolory są bardziej intensywniejsze- ŁADNIEJSZE! Nie ma również tych białych "kropek", które widzimy na wodzie. To po prostu odbijające się światło. Hmmm... Coś mi aparat OKROPNIE obniżył jakość tej foto-książki.  

Ale spokojnie! Dla Was specjalnie zrobiłam króciutki filmik (nagranie z komórki). 

Bardzo dużo zdjęć w foto-książce wstawiłam właśnie z komórki! I wiecie co? Jakościowo super! Bardzo się zdziwiłam, że tak świetnie wyszły! 

3. CENA
To jedyny minus, który można zauważyć. Ale jak to mówią: "Cena idzie w parze - z jakością". Tak jest w tym przypadku. Koszt takiego fotoalbumu to ok. 200zł. Sporoo. 
Pocieszające jest to, że często mają zniżki ;-)

4. PRZESYŁKA
W moim przypadku była u mnie bardzo szybciutko! Więc to następny PLUS. 

5. OBSŁUGA
Byłam w stałym kontakcie e-mailowym: PLUS.
A w dobie zakupów on-line, często zdarza się, że coś kupujemy przez Internet, chcemy się z kimś skontaktować, a tu.... CISZA. 

6. ZAPACH
Wiem, wiem... Dziwnie brzmi ten punkt :-) Ale nie mogłam przejść obojętnie! :-)) Tańsza fotoksiążka innej firmy, ma specyficzny, lekko nieprzyjemny zapach. Nie wiem jaki jest tego powód. Nawet nie chcę wiedzieć :-) 
Fotoksiążka od Saal-Digital.pl- nie śmierdzi. Ufff!   

PODSUMOWANIE:
Jestem bardzo zadowolona! Jakość wyśmienita. Wyeksponowana jest głębia koloru! Idealna jako portfolio czy bardzo dobrej jakości prezent. No cóż... Cena może niektórych lekko wystraszyć, ale jakość i wykonanie to rekompensuje. 

2 komentarze: